Podczas darmowego webinaru zostaną przedstawione informacje dotyczące badań przesiewowych.

Agenda

 • Czym jest przesiewowe badanie logopedyczne?
 • Jakie są różnice pomiędzy pełnym badaniem logopedycznym, a badaniem przesiewowym?
 • Czym powinno się zakończyć badanie przesiewowe?
 • Jak przygotować się do badań, żeby przeprowadzić je szybko, sprawnie i efektywnie?
 • Przegląd dostępnych narzędzi do badań przesiewowych.

Ale to nie wszystko! Webinar będzie połączony z premierą kursu on-line dotyczącego badań przesiewowych. Kurs jest kompleksowym przewodnikiem po tym jak przygotować się do badań przesiewowych, jak je przeprowadzić oraz jak zakończyć badania. Jest to unikalny produkt w ofercie logopedycznej – znajdziesz tam wszystko co musisz wiedzieć o badaniach przesiewowych, a ponadto uzyskasz dostęp do wszystkich niezbędnych dokumentów. Drukujesz i używasz! To jeszcze nie wszystko…

Kurs został pozytywnie zaopiniowany przez samą dr Iwonę Michalak-Widerę – współautorkę najpopularniejszego narzędzia do badań przesiewowych mowy u dzieci.

Joanna Ćwiklińska – surdologopeda, pedagog specjalny. Pracuje w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Międzynarodowej Szkole Europejskiej. Autorka i współautorka artykułów naukowych. Wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Prowadzi szkolenia logopedyczne.

Przesiewowe badania logopedyczne – kurs online

przesiewowe badania logopedyczne

Materiały

Zaświadczenia

Ładowanie...

30 komentarzy

 • Tak zastanawiam się jak podejść do tematu badań przesiewowych w dobie pandemii – jak to zorganizować począwszy od zgody rodziców a na samym badaniu kończąc- zwłaszcza że w szkole warunki lokalowe i higieniczne (np. brak gabinetu z umywalką) są mocno nieidealne.
  Pozdrawiam
  Magda

   • Jeszcze dodam,że PZL opracował standardy wyposażenia gabinetu ale nie są one obligatoryjne w placówkach oświatowych. Wobec powyższego pracodawca nie musi ich spełnić.

    • Chciałabym dowiedzieć się jak najwięcej o takich badaniach, bo jestem w trakcie studiów logopedycznych i badania przesiewowe dopiero przede mną. Zależy mi na poszerzaniu wiedzy.

 • Udział w szkoleniu traktuje jako weryfikację mojej procedury badania przesiewowego z przedstawioną podczas szkolenia.

 • Dzień dobry.
  Badania przesiewowe przez lata wykonywałam w oparciu o opracowane przez siebie narzędzia, gdyż kończąc studia podyplomowe z Logopedii w 1993 roku miałam do dyspozycji zaledwie kilka propozycji, które nie spełniały potrzeb. Od kilku lat prowadzę w placówce diagnozę wstępną zamiast typowego przesiewu. Moim opracowaniem podzieliłam się z innymi logopedami. Publikacja „Czy mówię poprawnie? Zestaw prób diagnostycznych do wstępnej diagnozy logopedycznej dzieci w wieku przedszkolnym” została wydana w maju 2019 roku przez Wydawnictwo Harmonia.
  Znam wiele innych narzędzi ale chętnie wezmę udział w webinarze. Interesuje mnie również sposób przeprowadzania badań przesiewowych w obliczu dzisiejszego zagrożenia, jakim jest pandemia. Rzeczywistość pokazuje, że logopedzi pracują w różnych, często trudnych warunkach, bez dostępu do umywalki, okna itp. Zastanawiam się, czy to jest pytanie do osoby prowadzącej ale skoro temat brzmi: „Wszystko o przesiewowych badaniach logopedycznych” ?
  Serdecznie pozdrawiam wszystkich organizatorów, prowadzących szkolenia oraz ich uczestników

 • Chce odświeżyć i poszerzyć wiadomości na temat najnowszych metod badań przesiewowych.

 • Jestem początkującym logopedą. Chciałabym zweryfikować i udoskonalić moje metody badań przesiewowych.

 • Zależy mi na poszerzaniu wiedzy oraz interesuje mnie jak powinny być organizowane wzorcowe badania przesiewowe w czasie pandemii wg wytycznych oraz wg specjalistów, którzy znają się na temacie.

 • Ja również jestem zainteresowana dyskusją na temat przeprowadzenia badań przesiewowych w obecnej sytuacji i zachowania nałożonych obostrzeń.

 • Uczestniczyłam w szkoleniu, ale po raz kolejny mam problem z pobraniem zaświadczenia. Z czego to wynika?
  Szkolenie podobnie jak wszystkie wcześniejsze – świetne. Czekam na kolejne:)

 • Niestety, moje pierwsze przesiewy w przedszkolu są już za mną. Jednak jestem młodym logopedą i wiedza Pani Joanny jest bardzo dobrym drogowskazem 🙂 Ciekawy i praktyczny webinar.