O Nas

Kim jesteśmy?

Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwym małżeństwem, najlepszymi przyjaciółmi i dumnymi rodzicami Wojtka. Mieszkamy w Warszawie i tu zawodowo się realizujemy, każde z nas w zupełnie inny sposób…

kasia kamil wojtek
Katarzyna Wysocka

Neurologopeda, audiofonolog, terapeuta integracji sensorycznej, provider metody słuchowej Johansena IAS. Wykładowca w ramach podyplomowych studiów logopedycznych i neurologopedycznych w warszawskich uczelniach, redaktor merytoryczny miesięcznika „Strefa logopedy” w wydawnictwie Wiedza i Praktyka, właściciel placówki diagnostyczno-terapeutycznej „SupraMedica” na warszawskim Ursynowie. Twórca pierwszego w Polsce kursu online „Audiologia w Logopedii.” Wolne chwile spędza przy pianinie lub książce.

potwierdzenie rejestracji
Kamil Wysocki

Programista, architekt rozwiązań IT, lider zespołu R&D pracujący z największymi klientami w Polsce. Wielki fan optymalizacji i automatyzacji wszystkiego co spotyka na swojej drodze. Miłośnik nowoczesnej technologii, science fiction….

Po godzinach angażujemy się w budowę społeczności wokół Akademii Logopedy. Każdy ma swój wkład. Podział jest oczywisty 🙂

Nasza wizja, misja i wartości

Wizja

Akademia Logopedy staje się najbardziej wartościowym źródłem edukacyjnym dla logopedów w sieci.

Misja

Współpracując z najlepszymi specjalistami w Polsce, tworzymy wysokiej jakości materiały dla logopedów (również nauczycieli) dostępne online.

Wartości

Troska o dzieci – to one są docelowym beneficjentem naszej działalności. Wyższy poziom edukacji logopedów przekłada się na dokładniejsze diagnozy i skuteczniejsze prowadzenie terapii.

Edukacja logopedów – Polska już teraz słynie z wysokiej klasy specjalistów. Na diagnozy do naszej placówki SupraMedica przyjeżdżają pacjenci z Europy Zachodniej, Skandynawii i in. Chcemy podnieść poziom polskiej logopedii jeszcze wyżej.

Społeczność logopedyczna – w jedności siła! Silna społeczność logopedyczna to fundament w drodze do osiągania sukcesów terapeutycznych. Razem rozwiążemy każdy problem!

Inspirowanie – prezentujemy ważne tematy ujęte w bardzo ciekawy sposób przez profesjonalistów. Takie działania zachęcają logopedów do głębszego wdrażania się w problematykę. Ponadto, nasi specjaliści to pasjonaci, którzy zarażają innych swoją energią ?

Jak skutecznie przekazywać wiedzę? 

Stworzenie najbardziej wartościowego źródła edukacyjnego na mapie polskiej logopedii wymaga dobrania najskuteczniejszych metod działania. Nie wymyślamy ich. Korzystamy z doświadczenia i wiedzy najwybitniejszych.

Jesper Juul
Jesper Juul
Richard Feynman
Richard Feynman

Elon Musk
Elon Musk

Jesper Juul

wierzył, że istnieje lepszy sposób na skuteczną edukację:

“Maturzyści w ciągu czterech kolejnych lat zapominają większość tego, czego się nauczyli. Nikt nie wie, komu służy ta strata czasu, jaką jest przygotowanie do matury, ale póki co wszyscy się tego trzymają. Dlaczego nikt nie wychodzi na ulicę, żeby protestować? Dlaczego ci wszyscy inteligentni, kreatywni i wykształceni ludzie posyłają swoje dzieci do szkoły i w milczeniu dostosowują się do systemu?”

Richard Feynman

Jeden z najwybitniejszych fizyków wszech czasów.  Jego sposób na zrozumienie mechaniki kwantowej to…

„Wytłumacz to, czego próbujesz się nauczyć, dziecku.”

Czyli sprowadzenie skomplikowanych problemów i kwestii do niższego, prostszego poziomu rozumowania. Łatwiej ci wtedy wyłapać połączenia między różnymi ideami i braki we własnym rozumowaniu.

Elon Musk

Wizjoner, twórca takich firm jak PayPal, Tesla, SpaceX. Jaki jest jego sposób na naukę nowych rzeczy?

Ważne jest, by patrzeć na naukę jak na rodzaj drzewa semantycznego. Upewnij się, że zrozumiałeś fundamentalne zasady, pień i najgrubsze gałęzie, zanim przejdziesz do liści, czyli szczegółów.

Radość, praktyczne treści, prosty przekaz, praca u podstaw i stopniowe podnoszenie poziomu to sposoby w jaki realizujemy naszą wizję. Tak właśnie budujemy Akademię Logopedy. Cieszymy się, że w tej drodze jesteś z nami.

Kasia i Kamil Wysoccy