Dzięki moim materiałom nauczysz się, jak skutecznie wspierać rozwój mowy u dzieci z zaburzeniami językowymi. Dostarczę Ci praktycznych narzędzi i ćwiczeń, które pozwolą Ci dostosować terapię do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Razem odkryjemy skuteczne strategie, które przyspieszą postępy w terapii i pozwolą Twoim podopiecznym osiągnąć pełny potencjał językowy.

Cena szkolenia: 649 zł
Po zakupie trzymujesz dostęp do nagrania szkolenia oraz materiałów na 12 miesięcy od daty zakupu.
Co zyskasz dzięki szkoleniu?
Podczas szkolenia pokażę Ci, jak przeprowadzić rzetelną diagnozę logopedyczną małego dziecka z podejrzeniem afazji oraz w jaki sposób planować terapię i dobierać ćwiczenia do konkretnych obszarów. Opowiem jak pracować na bazie testów i co zrobić, kiedy wykonanie testu nie jest z różnych względów możliwe. Dodatkowo nauczę Cię, na jakie obszary zwracać uwagę, prowadząc diagnozę różnicową.
Szczególną uwagę podczas mojego szkolenia chciałabym zwrócić na niespecyficzne objawy towarzyszące DLD i ich wpływ na funkcjonowanie i obraz dziecka.
Możesz liczyć na to, że podzielę się z Tobą moimi metodami na budowanie gruntu w terapii logopedycznej. Bazą moich sprawdzonych, autorskich pomysłów na pracę terapeutyczną – od budowania relacji i motywacji po programowanie języka. Ugruntujesz i uporządkujesz swoją wiedzę. Zyskasz zestaw zabaw i pomysłów do wykorzystania w pracy z dziećmi z różnymi trudnościami. Po udziale w szkoleniu wzbogacisz swój warsztat o sprawdzone metody pracy i pięknie zilustrowane materiały.
Jakie pomoce otrzymasz?
W ramach szkolenia otrzymasz:
- opracowane we współpracy z doświadczoną graficzką materiały dydaktyczne na różne obszary terapii, żeby budowanie lub bogacenie warsztatu pracy było dla Ciebie łatwiejsze,
- opis zabaw, które możesz wykorzystać w całości lub w częściach – i rozbudowywać, dopasowywać je do swoich potrzeb,
- dostęp do nagrań, na których pracuję z pacjentami, aby lepiej zaprezentować omawiane techniki pracy i realne trudności dzieci,
- ćwiczenia językowe dla dzieci w wieku szkolnym, bo czasem trzeba mieć tzw. gotowce 🙂
- listę inspirujących pomocy, by łatwiej było Ci wybierać.
Dla kogo jest to szkolenie?
Wiedza ze szkolenia będzie przydatna dla:
- początkujących logopedów – szkolenie da Wam solidne podstawy i praktyczne narzędzia do pracy z dziećmi,
- doświadczonych logopedów – uporządkujecie swoją wiedzę, odświeżycie swój warsztat, otrzymacie bazę nowych pomysłów, zyskacie nową terapeutyczną energię do dalszych działań,
- logopedów, którzy pracowali w innych obszarach i debiutują w temacie DLD (niedokształcenia mowy o typie afazji) – zobaczycie jak wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia i włączyć je do pracy z nowymi wyzwaniami, otrzymacie bazę zabaw i materiałów na start,
- specjalistów pracujących w zespołach WWRD – zyskacie solidną bazę wiedzy i pomysły do wdrażania w pracy terapeutycznej z dziećmi o różnorodnych trudnościach,
- wszystkich terapeutów (pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) zainteresowanych tematyką zaburzeń mowy i języka.
Program szkolenia
Szkolenie odbyło się 15 i 16 marca 2025. Jest podzielone na następujące bloki tematyczne:
Dzień 1
I. DLD, czyli zaburzenia rozwoju językowego – zakres pojęcia
- Niedokształcenie mowy o typie afazji w ICD-11. Czy DLD to pojemny termin?
- Obraz dziecka z DLD – trudności specyficzne i niespecyficzne
- Diagnoza różnicowa:
- Z czym i jak różnicujemy?
- Co może nas zmylić?
- Czy łatwo to rozstrzygnąć?
- Istota diagnozy funkcjonalnej – co i jak opisywać, żeby na tym zbudować program terapii?
- Narzędzia – testy, a zabawy diagnostyczne
- Przykłady zabaw w diagnozie
II. Zabawy na dobry początek
- Relacja = motywacja
- Uwaga i naśladowanie
- Doskonalenie funkcji wzrokowych i słuchowych
- Techniki zapamiętywania
III. Strategie wspierające rozumienie – jak pracować?
- Kompetencje dziecka
- Kompetencje terapeuty
- Zabawy, zadania, karty pracy
Dzień 2 – niedziela, 16 marca
IV. Zasady programowania języka – porządek racjonalny a porządek emocjonalny
- Samogłoski, sylaby, pierwsze słowa
- dobór materiału
- nauczanie w zabawie
- karty pracy i pomoce
- Wprowadzanie i utrwalanie poszczególnych części mowy
- ćwiczenia fluencji słownej – zadania
- deklinacja i koniugacja – podpowiedzi ułatwiające utrwalanie prawidłowych form wyrazowych
- Zdania
- modelowanie zdań
- rozbudowywanie struktur gramatycznych
- zadawanie pytań
- argumentacja
- Praca z tekstem
- techniki notowania i zapamiętywania
V. Wsparcie i pomoc systemowa dla dzieci z niedokształceniem mowy o typie afazji
VI. Edukacja szkolna – trudności i szanse
VII. Zalecenia dla rodziców i nauczycieli
Dlaczego Akademia Logopedy?
- Otrzymujesz dostęp na 12 miesięcy od daty szkolenia na żywo, dzięki czemu będziesz mógł wracać do materiałów w dowolnym momencie.
- Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat, który potwierdzi Twoje nowe kompetencje.
- Szkolenie online to wygoda i oszczędność – bez potrzeby podróżowania, rezerwowania noclegów i ponoszenia dodatkowych kosztów.
- Nie musisz rezygnować z codziennych obowiązków – uczysz się w dogodnym dla siebie czasie, a dostęp do szkolenia masz 24/7 przez cały tydzień. Możesz oglądać i przyswajać wiedzę wtedy, kiedy Ci pasuje!
AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY
Jesteśmy Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli „Akademia Logopedy” akredytowaną przez Kuratorium Oświaty. Czytaj więcej TUTAJ.
Nasze szkolenia to więcej niż tylko teoria – to realna pomoc w Twojej codziennej pracy i wsparcie w rozwoju zawodowym, które odczujesz każdego dnia!
Kto stworzył szkolenie?

Jestem neurologopedką i od 20 lat pracuję terapeutycznie z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym.
W ramach mojej działalności dydaktycznej od 16 lat prowadzę zajęcia ze studentami podyplomowych studiów logopedycznych i (okresowo) neurologopedycznych.
W centrum moich zawodowych zainteresowań jest opóźniony rozwój mowy oraz niedokształcenie mowy o typie afazji i to głównie tej tematyce poświęcam prowadzone przeze mnie szkolenia dla specjalistów i rodziców.
Jestem autorką WERBOGESTÓW metody ułatwiającej dzieciom z trudnościami językowymi rozumienie i nabywanie pierwszych słów.
Przy współpracy z graficzką, Anną Magierą, stworzyłam serię pomocy Werbozabawy, które można wykorzystywać jako materiał na różnych etapach terapii.
Moją mocą terapeutyczną jest energia, kreatywność i umiejętność zobaczenia dziecka, jego opiekunów i siebie w pełnej wyzwań terapeutycznej drodze.
Zawodowo inspirują i rozwijają mnie skłaniające do refleksji rozmowy z mądrymi ludźmi.

Neurologopeda, audiofonolog, surdopedagog, terapeuta integracji sensorycznej oraz provider metody słuchowej Johansena IAS i Neuroflow ATS. Specjalizuje się w holistycznym podejściu do terapii, wykorzystując niedyrektywne metody pracy z pacjentami.
Jest założycielką Akademii Logopedy oraz autorką innowacyjnych kursów online, takich jak „Audiologia w logopedii” i „CAPD u dzieci”. Swoją wiedzą dzieli się ze studentami uczelni wyższych oraz uczestnikami szkoleń, inspirując ich do pracy w interdyscyplinarnym podejściu.
Prywatnie mama pełnego energii Wojtka i żona wspierającego Kamila. ?
Masz jakieś pytania dotyczące szkolenia?

Zerknij do naszego kącika najczęstszych pytań lub napisz do nas maila na adres: kontakt@akademialogopedy.pl